rok szkolny 2021/22

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Promująca Zdrowie będzie realizować działania dotyczące:

- aktywizowania społeczności szkolnej do podejmowania działań propagujących odpowiedzialną postawę wobec siebie oraz innych,

- angażowanie wszystkich grup społeczności szkolnej w organizowanie imprez szkolnych.

1. Uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych w Obliwicach.

2. Uczniowie klasy II zgodnie z poznanymi zasadami ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię. Rozpoznawali również znaki drogowe w drodze do i ze szkoły oraz w obrębie przejścia dla pieszych i skrzyżowania.

3. Obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

4. Uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnej edycji projekty "Umiem Pływać".

5. Uczniowie klasy III i IV ,w ramach nauki j. kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę do Zakładu Porcelany Stołowej S.A ,,Lubiana" w Łubianie.

6. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystościach upamiętniających ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku.

7. Nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowego Projektu Kreatywne Prace plastyczne.

8. Uczennice z naszej szkoły otrzymały tytuł laureata w konkursie plastycznym, który był zorganizowany w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.

9. Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”

10. Uczniowie młodszych klas wzięli udział w wycieczce na cmentarz w Lęborku. Na grobach nieznanych żołnierzy zapaliliśmy znicze i zostawiliśmy własnoręcznie wykonane stroiki.

Koordynator programu: Marta Prosińska-Żydyk