PSYCHOLOG SZKOLNY

Psycholog szkolny, Godziny pracy:

Poniedziałek:9.00-14.00

Wtorek: 7.30-12.00

Środa 7.30-14.00

Czwartek: 7.30-12.00

Piątek 7.30-11.00

Numer telefonu:

885-989-698

W związku z zaistniała sytuacją w Ukrainie polecam artykuł na temat: Ja wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie.

Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ w Lęborku zaprasza do nawiązania współpracy i skorzystania z pomocy oraz opieki utworzonego w placówce Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej  (I stopień referencyjności) Dla Dzieci i Młodzieży.

Ośrodek oferuje wsparcie zespołu psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży (do 18r.ż. lub 21 r.ż. w przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej) oraz ich rodziców -  bez skierowania, bezpłatnie, w ramach NFZ.

Ośrodek zapewnia dzieciom i młodzieży pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Jego funkcjonowanie ma opierać się na ścisłej współpracy z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, psychologami szkolnymi oraz osobami wspierającymi rodziny. Praca tego typu ośrodków bazuje przede wszystkim na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

Opiekę nad pacjentami sprawują psycholodzy,  psychoterapeuci oraz  terapeuta środowiskowy, a konsultacje udzielane są bezpośrednio w placówce oraz w formie tele- i videoporad.

Oferta Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, a:

• odczuwają lęk
  • mają problemy emocjonalne i zachowania
  • mają trudności w kontaktach społecznych, kontaktach z rówieśnikami
  • doświadczają sytuacji kryzysowych, problemów rodzinnych
  • doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych
  • cierpią z powodu zaburzeń odżywiania, objawów psychosomatycznych
  • są ofiarami przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej.

Organizacja pracy Ośrodka:

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

Tel: 662 044 789

Poradnia czynna jest:

• Poniedziałek: 8.00-16.00
  • Wtorek: 11.00-13.00
  • Środa: 8.00-20.00
  • Czwartek: 8.00-20.00
  • Piątek: 11.00-15.00

Drodzy rodzice i uczniowie,

udostępniamy numer telefonu, pod który możecie dzwonić w trudnych i wyjatkowych sytuacjach.

Numer jest dostepny w godzinch pracy psychologa:885-989-698.

Przypominamy również o możliwości krzystania z pomocy pod numerami działajacymi całą dobę, 7 dni w tygodniu:

Telefon Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116 111,

Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego 800 70 2222