ŚWIELICA

2020-06-26

Nadszedł długo oczekiwany dzień. Choć inni od tradycyjnych zakończeń roku, to i tak oczekiwany. W tym roku szkolnym koniec już z nauką , porannym wstawaniem i obowiązkami. Teraz dwa miesiące laby :D

Życzę Wam udanych i słonecznych dni i żebyśmy w komplecie spotkali się we wrześniu :)

Grafika: ŚWIELICA

2020-06-24 Grafika: ŚWIELICA

Dzień dobry, dziś już pewnie każdy z Was odlicza godziny do rozpoczęcia wakacji. Ciekawe gdzie wyjeżdżacie, a gdzie chcielibyście pojechać. Może dziś narysujecie lub namalujecie wasze wymarzone wakacje? Niech każdy kto ma chęć w wybranej przez siebie formie zaprezentuje swoje wymarzone wakacje. Powodzenia! :D

2020-06-22 Grafika: ŚWIELICA

Witam Was po weekendzie.

Pewnie większość z was już myśli tylko o wakacjach. Dziś typowo wakacyjny temat. Wakacje nad morze. Napewno większość z was była już nad morzem nie raz i zna ten krajobraz. Teraz chciałbym abyście go zrobili. Do wykonania pracy potrzebne będą:

- niebieska kartka z bloku,

- gąbka, filc guziki, wycinanki, wyciory i inne rzeczy do ozdabiania,

- nożyczki i klej.

A teraz puśćcie wodze fantazji i stwórzcie piękny nadmorski krajobraz. Powodzenia :)

2020-06-19 Grafika: ŚWIELICA

Witam Was w piątek, humory zapewne dopisują skoro już jutro znowu wolne. Dziś łatwa i szybka praca, za to efekt murowany. Zbliża się lato a z nim słońce oraz jego wschody i zachody. I to właśnie będzie tematem Waszej pracy. Do jej wykonania potrzebne będą:

- marka papieru,

- farbki, pędzel i woda,

- kartka lub wycinanka w czarnym kolorze,

- klej i nożyczki.

Na początek malujecie kartkę żółtą, pomarańczową i czerwoną farbą. To są najczęstsze kolory przy zachodzie słońca. Po jej wyschnięciu z czarnej kartki lub wycinanki wycinacie wybrane wzory: słońce, palmę, łódkę, drzewo i wszystko to co tylko chcecie. Po wycięciu przyklejacie wszystko i praca gotowa. :D

2020-06-15 Grafika: ŚWIELICA

Dzień dobry :)

Dziś praca z serii smaki lata :D Kto chętny aby zrobić truskawkę? Praca nie będzie trudna ale za to bardzo efektowna. Do jej wykonania potrzebne będą:

- kartki z bloku kolorowego (zielona, czerwona i np różowa),

- klej i nożyczki,

- czarny mazak.

Na początku z czerwonej kartki wycinamy paski, tak jak to widać na zdjęciu. Następnie zwijamy je i sklejamy poczym robimy na nich kropki. Potem kolejno przyklejamy je do kartki w kształcie truskawki. Kolejnym krokiem jest wycięcie i złożenie listków, które następnie także przyklejamy. Nasza truskawka jest gotowa! :D

Od jutra, przez trzy dni, nasi ósmoklasisci będą pisać testy, dające promocje do szkół średnich. Trzymajmy wszyscy za nich kciuki. Powodzenia :D

2020-06-10 Grafika: ŚWIELICA

Cześć i czołem,

jak się dziś macie? Mam nadzieje, że wszystko w porządku.

Tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu mam dla Was fajne zadanie. Dziś zrobicie ramkę na zdjęcie. Wrzucam Wam kilka przykładowych pomysłów, jednak pamiętajcie, że jeżeli macie swój pomysł to możecie go zrealizować. Przygotujcie sobie dobry klej oraz różne artykuły zdobiennicze. Możecie zrobić ramkę z opakowania po płycie, z patyczków po lodach albo ze zwykłego kartonu. Możecie ją ozdobić muszelkami, piórkami, brokatem czy autkami. Tu liczy się tylko Wasz pomysł. Własnoręcznie wykonana ramka np. z Waszym zdjęciem może też być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

Powodzenia!

2020-06-09 Grafika: ŚWIELICA

Dzień dobry, witam Was w ten słoneczny poranek.

Dziś zaplanowałam do zrobienia dla Was konia na biegunach. Pewnie nie jedno z Was miało takiego w dzieciństwie. Do zrobienia konika potrzebne Wam będą:

- biała i kolorowe kartki z bloku technicznego,

- rolka od papieru toaletowego

- klej

- nożyczki

- długopis do narysowania oczu lub przyklejane oczy

Na początek odrysowujemy wszystkie elementy, a następnie je wycinamy. Jeśli nie macie białej rolki możecie ją okleić białą kartką z bloku rysunkowego. Następnie sklejacie ze sobą wszystkie elementy biorąc przykład z ilustracji J

Powodzenia!

Grafika: ŚWIELICA Grafika: ŚWIELICA Grafika: ŚWIELICA Grafika: ŚWIELICA

2020-06-08 Grafika: ŚWIELICA

Witajcie po weekendzie :)

Mam nadzieje, że mimo pochmurnego i deszczowego dnia Wasze humory nie są najgorsze. Kto poznaje zwierzątko ze zdjęcia? Tak :D to sowa. Dziś zrobimy sowę z papieru. Do jej wykonania potrzebne Wam będą:

- kolorowy papier jednokolorowy i w kropki lub o innym odcieniu,

- klej,

- nożyczki,

- ewentualnie przyklejane oczy, które możecie też zrobić z wycinanki.

Na początek wycinacie wszystkie elementy, korpus sowy i jej skrzydła z jednokolorowego papieru, oraz małe owalne kształty z papieru w kropki lub o innym odcieniu. Następnie wszystko sklejamy. Na koniec robicie oczy, chyba że macie przyklejane. Wasza sowa jest już gotowa.

Powodzenia.

Grafika: ŚWIELICA