2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo.

W 1795 roku Polska straciła niepodległość w wyniku trzech rozbiorów. Państwa sąsiednie: Prusy, Austria i Rosja podzieliły terytorium Polski między siebie i tłumiły wszelkie akty polskości. Dopiero po 123 latach niewoli, po zakończeniu I wojny światowej, udało się odzyskać upragnioną wolną Ojczyznę, a Polska powróciła na mapę świata.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez różnorodne formy zajęć.

Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli również w rozmowach, w czasie których kształtowano u dzieci postawy patriotyczne, poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej oraz emocjonalnych uczuć w stosunku do Ojczyzny, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych.

Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową.

W czasie zajęć muzycznych uczniowie śpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” i słuchali melodii żołnierskich.

Grafika: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” OBCHODY 1OO – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. LEŚNIKÓW POLSKICH W LEŚNICACHGrafika: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” OBCHODY 1OO – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. LEŚNIKÓW POLSKICH W LEŚNICACH