Jak dobrze się bawić i jednocześnie uczyć na lekcjach języka niemieckiego?

Czy można jednocześnie poczuć się nauczycielem, specjalistą od informatyki, zdobywcą Dzikiego Zachodu i uczniem klasy III? Tak, jeżeli wykorzystamy na lekcji portal Wordwall! Korzystając z opublikowanych treści na www.wordwall.net uczniowie klasy III naszej szkoły sprawdzali własną, nabyta w klasie II, wiedzę na temat dni tygodnia, mieli możliwość zasiąść na miejscu nauczyciela, uzupełniać zadania związane z tematyką dni tygodnia po niemiecku, jednocześnie słuchając melodii i wystrzałów charakterystycznych dla kultury Dzikiego Zachodu. Praca z wykorzystaniem interaktywnych metod wykorzystuje starą zasadę Docere et delectare czyli "uczyć bawiąc", jednocześnie wplatając elementy rywalizacji, gdyż najszybsi mają szansę na zapisanie swoich najlepszych wyników na stronie internetowej. A najważniejsze, że zabawa zaktywizowała wszystkich uczniów!

Piotr Paszkowiak

Julia myśli nad poprawnym rozwiązaniem
A ja już wszystko mam w zeszycie
Należy wszystko mieć bezbłędnie zapisane