2018/19

Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Wolni od….”.

Zrealizowaliśmy takie tematy jak:

Fonocholizm- Cyberprzemoc.

Używki XXI wieku.

Fleksiterianizm- ograniczanie jedzenia mięsa.

Zagrożenia XXI wieku.

Żyj zdrowo i kolorowo.

Podsumowaniem Szkolnego Tygodnia Profilaktyki było wspólne przygotowanie śniadania pod hasłem „Śniadanie daje moc- żyj zdrowo i kolorowo!”. Celem organizacji takiego śniadania jest promowanie zdrowego odżywiania, zachęcanie do wspólnego przygotowywania posiłków i ich spożywania. Zachęcaliśmy do ograniczania spożywania mięsa, które bardzo zakwasza organizm i powoduje wiele chorób. Z otrzymanych funduszy zakupiliśmy warzywa i owoce, które wykorzystaliśmy w przygotowaniu śniadania. Śniadania były wyjątkowo kolorowe i różnorodne. Kolorowe sałatki i kanapki, naturalne soki wzmagały apetyt. Jako nagrodę za przepiękne plakaty uczniowie wszystkich klas otrzymali jabłka. To był wyjątkowo zdrowy dzień

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO-SP LEŚNICE I SP REDKOWICE

W dniu 31.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Leśnicach spotkały się dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Redkowicach i Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Leśnicach w ramach sportowej integracji szkół z okazji Dnia Dziecka.

Odbywały się zawody sportowe, gry i zabawy o puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska- Ryszarda Wittke.

Całość imprezy, organizatorzy osłodzili słodkimi lodami, cukierkami i na koniec „integracyjna grochówka”.

Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci kolorowych zjeżdżalni.

Emocji było sporo i dużo dobrej zabawy.

4.06.2019 odbył się rajd rowerowy nad jezioro Brody. Było ognisko, piłka siatkowa i fajna trasa rowerowa. Za tydzien drugi etap nowa trasą.

29 maja uczniowie klasy: I, III i V odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Lęborku. Pod przewodnictwem asp.szt. Magdaleny Zielke obejrzały większość pomieszczeń znajdujących się w Komendzie Powiatowej Policji. Zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów i obejrzały sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy. Dowiedziały również się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje.

Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

Skorzystały z zastosowania techniki śledczej, daktyloskopii robiąc sobie odciski palców.


1 kwietnia odbył się HAlowy Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora SP w Lesnicach. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 4 szkół SP 4 Lębork, SP 5 Lębork, SP Nowa Wieś Lęborska, SP Leśnice. Grano systemem KAŻDY Z KAŻDYM . Mecze trwały 2x8min. I miejsce wywalczyła SP 5 Lebork, która zdobyła 7 pkt. Nasza szkoła z 5 pkt zajęła 2 miejsce, trzecie miejsce uzyskała SP4 Lębork-4pkt , a czwarte miejsce zdobyła SP Nowa Wieś Lęborska-0 pkt.

W tym dniu cała społeczność Szkoły Podstawowej w Leśnicach w geście solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm ubrała się na niebiesko.

Uczniowie mogli obejżeć projekcję kampanii przeprowadzonej przez Bartłomieja Topy razem z Fundacją SYNAPSIS oraz podjęcia próby czucia osób z autyzmem poprzez zmysł dotykuoraz poprzez warszaty prowadzone przez p. pedagog przekonać się na własnej skórze, jak żyć z autyzmem


W lutym nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym AKADEMIA UWIELBIAM.

Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.
W tym roku organizatorzy poszli jednako krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu.

Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzieli się się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie.

Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania.