Żywe obrazy

Utworzono: 28-10-2022

Sztuka, nie musi być monotonna i związana wyłącznie z czynnością malowania. Udowodnili to uczniowie klasy 7 naszej szkoły. Wzięli udział w projekcie ŻYWE OBRAZY w ramach lekcji języka polskiego. Udział w projekcie był jednocześnie odskocznią od podręcznika i niezwykle ciekawą wyprawą w świat sztuki. Głównym celem projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, portretów czy martwej natury. Chodziło o przedstawienie danej sceny z autentycznych obrazów – dzieł sztuki. Uczniowie naszej szkoły wybrali obraz, przygotowali stroje i w niektórych przypadkach upozowali siebie tak, by przypominać malarski oryginał.

Wspaniałe jest również to, że do wielu dzieł malarskich uczniowie podeszli twórczo, przywołując klimat, ulotne wrażenie i wkładając w realizację projektu odrobinę własnej wrażliwości. Zapraszamy do niezwykłej galerii – ŻYWYCH OBRAZÓW.

Sylwia Janicka

Kajetan