ŻYWA LEKCJA HISTORII

Utworzono: 19-10-2015

Dnia 19.X.2015 Bractwo Historyczne z Lęborka zaprezentowało uczniom klas IV i V-tej "Żywą lekcję historii". Tematem przewodnim była historia związana z rządami Książąt Pomorskich na Ziemi Lęborskiej w średniowieczu. Uczestnicy prezentacji zapoznali się ze zwyczajami , strojami z epoki średniowiecza. Mieli okazję naocznie przekonać się jak wyglądała zbroja rycerska , walka na miecze , a także średniowieczne tańce. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali pokazy w wykonaniu Bractwa Rycerskiego. Dzięki takiej "ŻYWEJ LEKCJI HISTORII" uczestnicy zajęć w większym stopniu przyswoją sobie wiadomości z zakresu średniowiecznej Polski , a także zmotywują się do zainteresowania szeroko pojętą historią.

Grafika #0: ŻYWA LEKCJA HISTORII
Grafika #1: ŻYWA LEKCJA HISTORII