Z kulturą mi do twarzy

Utworzono: 24-10-2022
Plakat promujący program grafika

W tym roku szkolnym świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego programu promującego kulturę wyższą pt. "Z kulturą mi do twarzy". W ramach projektu dzieci będą poznawać zarówno zwyczaje kulturowe i tradycje naszego regionu jak i innych krajów. Główne cele to wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.