XII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.

Utworzono: 18-03-2016

XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN

W środę 9 marca już po raz trzeci w naszej szkole odbył się GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN. Tego dnia dwudziestu siedmiu uczniów reprezentujących szkoły naszej gminy Nowa Wieś Lęborska zmagało się z zadaniami wykazując się praktycznym zastosowaniem matematyki w życiu codziennym. Pracując w losowo wybranych drużynach odwiedzili bank, robili remont i podróżowali. Rozwiązywali ciekawe zagadki logiczne. Choć wykonywali żmudne działania, rozwiązywali trudne problemy, to bawili się matematyką i rozwijali swoje zdolności.

W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskali:

Wiktoria Klawikowska kl.VI Z. S. Leśnice (Szczególnie gratulujemy Wiktorii!)

Zuzanna Wrzesień kl.VI S.P. Garczegorze

Zuzanna Klaman kl.VI Z. S. Redkowice

W kategorii gimnazjów najlepsze wyniki uzyskali:

Marta Lis, kl. II Z. S. Redkowice

Mateusz Kolańczyk Z. S. Nowa Wieś Lęborska

Andrzej Bończyszyn Z. S. Łebień

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Opiekunom uczniów dziękujemy za pomoc w prowadzeniu matematycznych rywalizacji i już czekamy na kolejne spotkanie za rok w Zespole Szkól w Łebieniu.

Magdalena Prokop

Dariusz Groszewski