Wyprawki czytelnicze i pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1.

Utworzono: 23-10-2022

Jak co roku  klasy pierwsze wszystkich szkół w Polsce otrzymują z Instytutu Książki publikacje , które zachęcają do rozpoczęcia samodzielnej przygody z literaturą. Są to: książka "Pierwsze abecadło" oraz folder "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem". W tym roku szkolnym pierwszaki otrzymały takie pakiety w dniu pasowania na czytelnika. Choć nasi najmłodsi dopiero uczą się samodzielnie czytać, zawsze mogą liczyć na pomoc rodziny. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. Pierwszaczki otrzymały garść informacji od pani Marzenki na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Na zakończenie każdy z osobna został pasowany na czytelnika. Na zakończenie uczniowie wykonali własne zakładki do książek.

M. Maszota, M. Prosińska-Żydyk

wyprawki czytelnicze
pasowanie na czytelnika
pasowanie na czytelnika- zdjęcie klasowe