Wycieczka klasy V do Gdańska

Utworzono: 14-10-2015

W ramach realizacji programu wychowawczego i lekcji historii klasa V wyruszyła w podróż do Gdańska. Przed wyjazdem uczniowie podzieleni na grupki mieli za zadanie przygotowanie krótkich informacji o największych atrakcjach zabytkowych Gdańska. Pierwszym etapem wycieczki była podróż szybką klolejką miejską. Zadaniem uczniów było wykazanie się umiejętnościami przydatnymi w czasie podróży koleją np. odczytywanie rozkładów jazdy , oznakowań informacyjnych na dworcu kolejowym , zasad postępowania i zachowania w środkach masowego przejazdu. Następnym punktem programu był seans filmowy w multikinie . Tym razem obejrzeliśmy piękną adaptację szkolnej lektury "Mały Książe", której przekaz bardzo nas wzruszył. Wreszcie wyruszyliśmy na "Starówkę" odszyukać i poznać główne zabytki Gdańska. Poszczególne grupy uczniów za pomocą mapy najpierw doprowadziły nas do zabytków i następnie w kilku zdaniach opowiedziały na krótką historię powstawania tych obiektów. Zwiedziliśmy m.innymi stary młyn , Kościół Mariacki, fontannę Neptuna i Długi Trakt, Żuraw . Uczniowie wykazali się świetnymi umiejętnościami topograficznymi oraz retorycznymi. Jeszcze tylko wizyta w KFC i podróż powrotna do domu. Pełnie energii i wiadomości wróciliśmy do domów z przeświadczeniem że to nie była na pewno ostatnia taka wyprawa. Wychowawca i opiekun grupy-Jarosław Greszta.

Grafika #0: Wycieczka klasy V do Gdańska
Grafika #1: Wycieczka klasy V do Gdańska