Wycieczka do ERGO ARENY w Gdańsku

Utworzono: 13-03-2017

Dnia 13.03.2017 roku 57 uczniów uczących się języka kaszubskiego oraz sympatyków sportu uczestniczyło w wycieczce do ERGO ARENY w Gdańsku. Dzieci obejrzały zmagania siatkarek Atom Trefl Sopot z drużyną Polski Cukier Muszynianka. Atomówki walczyły w tym meczu o najlepszą frekwencję ORLEN ligi. Udało się ! W Ergo Arenie zgromadziło się około 9137 kibiców w tym 6088 uczniów ze 137 szkół. Został pobity rekord frekwencji Ligi Siatkówki Kobiet w Polsce!

Wielkim przeżyciem było dla dzieci uczestniczenie w takim dużym wydarzeniu sportowym. Dzieci nie ukrywały emocji i to było piękne! . Największą radość z przyjazdu do Ergo Areny miała nasza uczennica z klasy V Oliwia Formela, która wzięła udział w konkursie wiedzy o Kaszubach i wygrała nagrody- puzzle „Narodziny Wenus”. Atmosfera w hali była niezwykła, a to dzięki gorącemu dopingowi dzieci. Wśród kibiców powiewały kaszubskie flagi, chorągiewki szaliki z napisem „ Kaszuby”.

Opiekunami wycieczki byli: Dariusz Nawrocki, Marzena Maszota, Marta Prosińska- Żydyk, Katarzyna Stępień, Magdalena Zielke, Magdalena Jezierska, Sylwia Szklarz i Łukasz Rudzki.

Grafika #0: Wycieczka do ERGO ARENY w Gdańsku
Grafika #1: Wycieczka do ERGO ARENY w Gdańsku