WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO

Utworzono: 09-06-2016

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie gimnazjum brali udział w wycieczce do Gdyni. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Biologicznym i Multimedialnej Sali Ekologii Morza Akwarium Gdyńskiego o tematyce: Fauna i flora Bałtyku. Lekcje prowadzone przez pracowników naukowych, praca z mikroskopem i możliwość obserwowania nietypowych organizmów żyjących w Bałtyku były ciekawą alternatywą zajęć szkolnych.

Ponadto uczniowie cieszyli sie słoneczną pogodą na plaży, spacerowali Bulwarem Nadmorskim. Wjechali wagonikami kolejki torowej na Kamienną Górę, skąd podziwiali marinę i zacumowane w niej jachty, skwer Kościuszki, czy budynek Sea Towers. Zwiedzali Muzeum Marynarki Wojennej i zacumowane przy nabrzeżu zabytkowe okręt wojenny Błyskawicę i statki żeglarskie Dar Pomorza, Dar Młodzieży.

Grafika #0: WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO
Grafika #1: WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO