"Wieżowisko 2016"

Utworzono: 21-05-2016

W dniach 20-21 maja 2016 roku nasz szkolny kabaret brał udział w kolejnym międzywojewódzkim przeglądzie teatralnym w Gniewinie. Tym razem był to "VIII Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy Wieżowisko 2016". W turnieju zaprezentowano aż 34 spektakle teatrów z północnej Polski , m.innymi Trójmiasta, Darżlubia, Wejherowa, Starego Pola, Krokowej, Swarzewa , Bolszewa no i Leśnic.W szranki turnieju stanęły zarówno grupy szkolne, teatry młodzieżowe i amatorskie teatry dorosłych. Widzieliśmy różnorodne bajki , monodramy, poważne spektakle teatralne jak np. "Dziady", teatry plastyczne , dramaty itp. Dzięki tej różnorodności byliśmy w stanie obejrzeć praktycznie wszystkie prezentacje. W powszechnej opinii widzów jak i jurorów poziom wykonawczy praktycznie wszystkich spektakli był bardzo wysoki. Oprócz udziału w przedstawieniach nasze "kabareciary" znalazły czas na relaks i zabawę.Nasz występ bardzo podobał się widzom stąd ogromne brawa na widowni i entuzjastyczne opinie widzów. W tej niesłychanie trudnej konkurencji szczególnie ze strony amatorskich teatrów dorosłych i młodzieżowych , nasz spektakl otrzymał wyróżnienie. Brawo!!!!.Zmęczeni no i może nie całkowicie usatysfakcjonowani , z postanowieniem- "My tu jeszcze wrócimy" , późną nocą dotarliśmy do domów.Dla Bartka Szczypiora był to prawdopodobnie ostatni występ w kabarecie. Do następnego spotkania na deskach teatru.
Opiekun grupy-Jarosław Greszta

Grafika #0: "Wieżowisko 2016"
Grafika #1: "Wieżowisko 2016"
Grafika #2: "Wieżowisko 2016"