Wieczornica "Dla Niepodległej"

Utworzono: 11-11-2018

7 listopada o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica "Dla Niepodległej". Swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość wójt gminy Nowa Wieś Lęborska, radni, emerytowani pracownicy naszej szkoły, rodzice, przyjaciele naszej placówki.

Często słyszymy słowa: Polska, Ojczyzna, dom, patriotyzm, wolność, ale czy zastanawiamy się nad ich znaczeniem? Czy znamy sens słowa niepodległość?Czytane przez nauczycieli, rodziców i uczniów wiersze pozwoliły nam zastanowić się nad tym, kim jesteśmy i jaką drogę przeszła nasza Ojczyzna do wolności.

Ważnym punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Długo w pamięci pozostaną słowa: "Nie rzucim ziemi", "Jest takie miejsce", "O mój rozmarynie".

Wieczornicę uświetnił występ muzyków amatorów - nauczycieli z terenu naszej gminy. I oczywiście wspaniały biało-czerwony tort ufundowany przez pana Marka Malinowskiego. Czekoladowe mufinki podarowała piekarnia Górlikowski, zaś pyszne słodycze państwo A. P. Wójcikowie. DZIĘKUJEMY.

Wieczornicę przygotowali: G. Hinc-Kotyło, M. Grynkiewicz, M. Prosińska-Żydyk, K. Jopek, D. Groszewski.

Grafika #0: Wieczornica "Dla Niepodległej"
Grafika #1: Wieczornica "Dla Niepodległej"
Grafika #2: Wieczornica "Dla Niepodległej"
Grafika #3: Wieczornica "Dla Niepodległej"