Warsztaty profilaktyczne

Utworzono: 11-10-2017

W dniu 11.10.2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne. Klasy V-VII uczestniczyły w warsztatach nt. „Bezpieczna praca przy komputerze. Jak zapobiegać uzależnieniom od komputera. Cyberprzemoc”. Celem spotkania było uświadomienie uczniom skutków nieprawidłowego korzystania z internetu rozpoznawania symptomów uzależnienia od komputera i internetu. Uczniowie klas VI-IIIG uczestniczyli w warsztatach na temat „Depresja i zachowania autoagresywne” a rodzice o tematyce Cyberprzemocy. Co to jest CYBERPRZEMOC? Zjawisko można zdefiniować jako przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie to głównie Internet oraz telefony komórkowe. Podstawowe formy zjawiska to nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji zdjęć, filmów z użyciem sieci oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli. Z pewnością zdobyta wiedza pozwoli uczniom uniknąć wielu nieprzyjemnym sytuacjom a rodzicom baczniej obserwować swoje dzieci aby w razie potrzeby mogli szybko je wesprzeć.

Najważniejszy wniosek z tych spotkań, to trzeba dobrze organizować swój czas wolny i rozmawiać z rodzicami i nauczycielami o swoich problemach i niepokojących sytuacjach.