"Warsztaty garncarskie w muzeum w Lęborku"

Utworzono: 24-11-2016

Dnia 24XI klasa IV w ramach realizacji programu nauczania historii uczestniczyła w warsztatach garncarskich zorganizowanych w muzealnych wnętrzach. Uczniowie zapoznali się z podstawami warsztatu garncarskiej , takiego jak w średniowiecznym grodzie. Każdy własnoręcznie wykonał gliniane naczynie. Potem wszyscy w muzealnym kinie obejrzeliśmy ciekawy film historyczny przedstawiający dzieje Lęborka. Ostatnim punktem wycieczki była "podróż do średniowiecza"- obejrzeliśmy pozostałości po średniowiecznej przeszłości Lęborka tzn. mury i baszty obronne, kościół św Jakuba. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o średniowiecznych zasadach obronnych, zwyczajach , strojach a nawet kuchni staropolskiej. Pełni wrażeń i nowych umiejętności oraz wiadomości wróciliśmy do szkoły. Wycieczkę przygotował p.Jarosław Greszta.

Grafika #0: "Warsztaty garncarskie w muzeum w Lęborku"
Grafika #1: "Warsztaty garncarskie w muzeum w Lęborku"
Grafika #2: "Warsztaty garncarskie w muzeum w Lęborku"
Grafika #3: "Warsztaty garncarskie w muzeum w Lęborku"