UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Tort od stowarzyszenia grafika
uczniowie klasy 6 grafika
Uczniowie klasy 4,5,6,7 grafika

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta  i zrealizowana przez Sejm Rozbrojowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa 6 i 7 pod opieką artystyczną pani Sylwii Janickiej i Magdaleny Prokop. Na początku wysłuchaliśmy recytacji  pięknych wierszy z życzeniami dla pracowników szkoły

Potem obejrzeliśmy scenkę pt. "Przepis na  ucznia".

Kolejnym punktem apelu były scenki komediowe pt. " Siedem typów nauczycieli".

1. Nauczyciel usypiacz

2. Nauczyciel pasjonat

3. Nauczyciel zadawacz

4.Nauczyciel kat

5. Nauczyciel luzak

6. Nauczyciel służbista

7. Nauczyciel śmieszek

Część artystyczną zakończyła Gala Oskarowo - Jabłkowa, podczas której uczniowie wręczali nagrody nominowanym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na zakończenie programu artystycznego uczniowie z klasy 4,5,6 i 7 zaśpiewali dla pracowników szkoły piosenkę pt. "Wszystkiego najlepszego"

Po części artystycznej nastąpiło przemówienie pani dyrektor Marioli Motyl oraz wręczenie nagród pracownikom szkoły.

O naszym święcie pamiętali również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przesłali nam takie oto życzenia :

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składamy wszystkim Nauczycielom oraz
Pracownikom oświaty
podziękowanie za codzienną pracę.

Dziękujemy za życzliwość i cierpliwość.
Za to, że wspieracie uczniów w ich rozwoju,
objaśniacie świat i pokazujecie ,że nie ma rzeczy
niemożliwych.

Za serce, uśmiech i dobre słowo.
Za zachętę do działania, gdy nic się nie udaje i za
pochwałę ,gdy wszystko idzie dobrze.

Życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z wykonywanej
pracy, szacunku i uznania
ze strony uczniów oraz ich rodziców.

W IMIENIU RADY RODZICÓW
PRZEWODNICZĄCY
ROMAN GRALEC

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Leśnicach, jak co roku zadbało aby ten dzień był dla nas słodki

Za wszystkie życzenia, słodkości, występy i uśmiechy serdecznie DZIĘKUJEMY !!!!