Uroczysty apel "Dla Niepodległej"

Utworzono: 12-11-2018

"Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci".

W dniu 9 listopada o godzinie 11.11 w wielu szkołach uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy - odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęliśmy uroczysty apel "Dla Niepodległej". Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i III gimnazjum oraz klasy I i II szkoły podstawowej przypomniał znaczenie słów Ojczyzna, patriotyzm, wolność, niepodległość.

Przy okazji tak ważnej szkolnej uroczystości wzięliśmy również udział w kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, która miała na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów "Mazurka Dąbrowskiego".

Apel stanowił podsumowanie działań, jakie podjęto w naszej szkole z okazji 100 - lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Apel przygotowali:

Grażyna Hinc-Kotyło,

Aleksandra Andryskowska,

Mirosława Grynkiewicz,

Danuta Zdrojewska.

Grafika #0: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #1: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #2: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #3: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #4: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #5: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"
Grafika #6: Uroczysty apel "Dla Niepodległej"