Tworzymy makietę miasteczka Peronowo.

Utworzono: 20-11-2022

Pierwszoklasiści oraz dzieci z klas starszych, uczęszczające na świetlicę szkolną,  rozpoczęły działania związane z tworzeniem makiety miasteczka Peronowo. Makieta powstała na w ramach Kampanii Kolejowe ABC II oraz konkursu plastycznego – „Kierunek – Bezpieczeństwo”

Prace były podzielone na kilka dni. Na początku robiliśmy różne budynki: szkołę, bloki, domy, sklepy, komisariat policji, szpital. Do ich wykonania wykorzystaliśmy: pudełka, kolorowy papier, flamastry i oczywiście klej. Później powstały drzewa, ulica, przejazd kolejowy oraz peron.  Ochotników do tworzenia nie brakowało. Na naszej makiecie pojawiły się  chodniki i trawniki, samochody, znaki drogowe oraz  główny bohater kampanii- Rogatek.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w tworzenie makiety.  Efekt końcowy bardzo się wszystkim podobał. Zdjęcia zostały wysłane na konkurs, czekamy na wyniki.

M. Prosińska-Żydyk

K. Zdrojewska