Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „WOLNI OD…” - Dzień pierwszy NIE PIJĘ - MÓJ WYBÓR

Utworzono: 08-02-2016

W poniedziałek, 01.02.2016r.rozpoczęliśmy Szkolny Tydzień Profilaktyki. Akcja została przygotowana przez pedagoga szkolnego p.Hannę Konefał oraz Samorząd Uczniowski i jego opiekuna p.Sylwię Janicką.

Hasło przewodnie poniedziałku to: Nie piję – mój wybór

Akcja rozpoczęła się od apelu szkolnego,przedstawienie programu Tygodnia Profilaktyki, oraz ogłoszenia konkursów plastycznych. Klasa 6 wraz z wychowawcą p.S.Janicką przygotowała gazetkę ścienną na temat używek oraz zdrowego odżywiania.

Gimnazjaliści przygotowali plakaty na temat „Nie piję – nie palę …” oraz wzięli udział w spotkaniu z kuratorem zawodowym Sądu Rejonowego w Lęborku- Wydział Rodzinny i Spraw Nieletnich(p.Beata Grzymkowska)prelekcja - „100 pytań do…”. Uczniowie zadawali własne pytania przygotowane wcześniej z wychowawcami.

Ostatnim punktem były zajęcia świetlicowe ,podczas których przeprowadzono zajęcia pt. „Ucieczka w alkohol – przyczyny i skutki sięgania po alkohol”