SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY – „ZRÓB COŚ Z LICZBĄ PI”- WYNIKI

Utworzono: 14-03-2021

14 marca to nieformalne święto liczby π. Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina. W anglosaskich krajach istnieje nawet tradycja przygotowywania tego dnia „Pi pie”, czyli ciasta π. Przygotowywane są wtedy spotkania, na których prowadzi się dyskusję na temat tej magicznej liczby. Pierwszy raz „Dzień Liczby Pi” zorganizowano w roku 1988 w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. W roku 2009 Izba Reprezentantów w Stanach Zjednoczonych przegłosowała uchwałę, która już oficjalnie wprowadziło nowe święto, czyli „Dzień liczby π”. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na r πok „Dzień liczby π” staje się coraz bardziej popularny.

W obecnej sytuacji nie możemy razem w szkole obchodzić tego święta. Aby uświetnić urodziny liczby pi uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki pocztowe, plakaty i prezentacje.

W konkursie „Zrób coś z liczbą π” wyróżniono następujących uczniów:

Krystian Skolimowski kl.V

Mikołaj Mantaj kl. VII