SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY – „ZRÓB COŚ Z LICZBĄ PI”

Utworzono: 28-02-2021

Drodzy uczniowie!
Już za dwa tygodnie 14 marca świętować będziemy międzynarodowy dzień liczby Pi. Podobnie jak w poprzednim roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły.

Tym razem mamy dla Was propozycję konkursu rozwijającego pasje i zainteresowania matematyczne. Chcemy pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Poszukaj informacji o liczbie π . Poznaj jej przybliżoną wartość oraz uwierz, że nigdy się nie kończy. Dowiedz się, kto pierwszy ją odkrył i nazwał. Następnie przedstaw swoje wariacje na temat liczby π w formie:

• Wiersz o liczbie π
  • Wywiad z liczbą π
  • Piosenka o liczbie π
  • Plakat o liczbie π
  • Moje zdjęcie z liczbą π
  • Kartka pocztowa/ znaczek z liczbą π
  • Krzyżówka z liczbą π
  • Animacja komputerowa z liczbą π
  • Prezentacja Power Point o liczbie π
  • Gra planszowa z liczbą π
  • Ciasto na święto liczby π

Wybierz jedną z tych form lub wymyśl swoją – ważne aby dotyczyła liczby π. Efekty swojej pracy sfotografuj, prześlij do nauczyciela matematyki do 14 marca 2021. Najciekawsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Grafika #0: SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY – ZRÓB COŚ Z LICZBĄ PI