Szkolny Konkurs Fotograficzny „Przyroda wokół nas”

Utworzono: 26-10-2021
plakat informacyjny grafika

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyroda wokół nas” .

CELE KONKURSU:
1. Rozwijanie zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem;
2. Popularyzowanie piękna i różnorodności przyrody najbliższej okolicy;
3. Doskonalenie umiejętności prowadzenia i dokumentowania obserwacji przyrodniczych;
4. Rozwijanie wrażliwości artystycznej, wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży.

ORGANIZACJA KONKURSU:
1. Przedmiotem Konkursu są fotografie prezentujące piękno i różnorodność polskiej przyrody.
2. Tematyka fotografii:
-obiekt przyrodniczy (roślina, zwierzę, grzyb, kwiat, owoc, szyszka itp.), krajobraz lub zjawisko przyrodnicze
3. Fotografia musi spełniać następujące wymagania techniczne:
- fotografia może być kolorowa lub czarno - biała
- format fotografii 20x30, 30x40 lub większa
4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 fotografie.
5. Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
6. Jury przy ocenie fotografii będzie brało pod uwagę:
- zgodność z tematem
- wrażenia artystyczne
- ciekawe, kreatywne ujęcie tematu
- atrakcyjność i oryginalność
- technikę wykonania fotografii
7. Fotografie konkursowe należy na odwrocie podpisać imieniem i nazwiskiem i składać do organizatorów konkursu pani Beaty Mateńka i Sylwii Janickiej do 24 listopada 2021r.