Święto Edukacji Narodowej

Utworzono: 21-10-2014

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Dzień ten był bardzo uroczysty - wszyscy zebrali sie na sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor Mariola Motyl wręczyła nagrody zasłużonym pedagogom i pracownikom szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przy pomocy pani Sylwii Janickiej przygotowali krótkie przedstawienie pt "Dzień w szkole."

JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIM STO LAT :)