SPOTKANIE ZE PANIĄ POLICJANTKĄ

Utworzono: 27-10-2017

W ramach edukacji, 27 października uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, panią Renatą Kublik, mamą Darii - uczennicy klasy II. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę oraz małe kajdanki. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy.

B. Wincewicz

Grafika #0: SPOTKANIE ZE PANIĄ POLICJANTKĄ