REKRUTACJA DZIECI DO KLASY I PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 - DZIECI ZAMIESZKAŁE W OBWODZIE SZKOŁY

Utworzono: 26-04-2017

REKRUTACJA DO KLASY I PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

INFROMACJE OGÓLNE:

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2017/2018 odbywa się na zasadach określonych w następujących aktach prawnych:

1) ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe,

2) uchwała nr XXXII/306/17 Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie postepowania rekrutacyjnego do klas I szkół podstawowych, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Wieś Lęborska,

3) zarządzenie nr W - 10/2017 Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 2 marca 2017 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Wieś Lęborska,

4) zarządzenie nr W - 14/2017 Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie określenia wzoru wniosku i zgłoszenia niezbędnego podczas rekrutacji do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz klasy I szkoły podstawowej, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Wieś Lęborska.

Do klasy I publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018 przyjmuje się dzieci:

• 7-letnie, urodzone w 2010 r., które rok wcześniej nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego,
  • z rocznika 2011 (6-latki), jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wyrażą taką wolę,

REKRUTACJA DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY:

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej do klasy I przyjmuje się z urzędu.

Wymagana dokumentacja:

Zgłoszenie dziecka do klasy I,

Oświadczenie o miejscu zamieszkania.

UWAGA!!!

Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.". Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.