Program "Przedszkola na czasie"

Utworzono: 30-11-2021

Jednym z najtrudniejszych pojęć dla dzieci jest “czas”. Jego mierzenie, określanie, a przede wszystkim organizacja stanowią nie lada wyzwanie. Dzieci mają wątpliwości: Dlaczego mama czy tata, którzy są w domu proszą, bym nie przeszkadzał/a?; Dlaczego nie mogą poświęcić mi więcej uwagi?

"Przedszkola na czasie"  to zupełnie nowa propozycja wspierająca dzieci. Celem akcji jest wprowadzenie dziecka w zagadnienia związane z czasem. Poprzez zabawę dzieci będą uczyć się , jak odczytywać godziny, jak rozpoznawać pory roku, poznają normy społeczne, zasady organizacji czasu i budowania w oparciu o niego relacji międzyludzkich.

Nasze przedszkolaki dołączyły do kolejnej edycji Programu "Przedszkola na czasie" i poprzez realizację scenariuszy ubiegać się będą o certyfikat " Przedszkola na czasie".

Iwona Reszke

Grafika 1: Program "Przedszkola na czasie"