Powiatowy konkurs plastyczny dla świetlic szkolnych "Ekochoinka"

Utworzono: 14-11-2022
zdjęcie przykładowej choinki grafika

Wszystkich chętnych "świetliczaków" z powiatu zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Poniżej zamieszczamy regulamin.

1. Organizator konkursu:

Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach

1. Cele konkursu:
  • propagowanie idei proekologicznego stylu życia,
  • pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
  • uświadomienie faktu, że każdy jest w stanie przyczynić się do ochrony środowiska przyrodniczego, poprzez powtórne wykorzystanie odpadów,
  • kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska (segregacja odpadów, recykling, ekologia krajobrazu),
  • rozbudzanie fantazji i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
  • rozwijanie zdolności manualnych.
  • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań plastycznych,
  • budowanie postawy pełnej szacunku do świata i środowiska,
  • prezentacja różnych form i technik plastycznych oraz promocja młodych talentów.
  1. Uczestnicy konkursu:

uczniowie klas I - III szkół podstawowych zapisani do świetlicy szkolnej

1. Temat konkursu:

„Ekochoinka”

1. Przedmiotem Konkursu jest:

zaprojektowanie i wykonanie choinki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych (np. pojemników po jogurtach, plastikowych butelek, tekturowych kartonów, korków, puszek, makulatury, szmatek, itp.), bezpiecznej dla użytkownika.

1. Technika:

przestrzenna praca plastyczna wykonana w dowolnej technice przedstawiająca choinkę.

1. Każda praca powinna posiadać metryczkę, której wzór znajduje się w załączniku nr 1, a uczestnik oświadczenie wypełnione i podpisane przez rodzica.
  2. Prace należy dostarczyć na adres:

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Leśnicach

Leśnice 18A

84 – 300 Lębork

tel. 598612088

z dopiskiem "Konkurs plastyczny – „Ekochoinka”"

1. Termin nadsyłania prac (lub osobiste dostarczenie): upływa w dniu 08.12.2022 r. (liczy się data stempla pocztowego)

Rozpatrywane będą tylko prace indywidualne. Jeden uczestnik (uczeń) może dostarczyć tylko jedną pracę.

Decyzje komisji są ostateczne, a w sprawach nieobjętych regulaminem decyduje przewodniczący komisji konkursowej.

Wyniki konkursu oraz termin wystawy i wręczenia nagród ogłoszone zostaną na stronie https://www.szkolalesnice.nwl.pl/ oraz na profilu Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach na Facebooku. Informacja o wynikach i terminie wystawy zostaną również rozesłane pocztą elektroniczną na adresy mailowe szkół powiatu lęborskiego .

1. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  2. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatorów i nie będą zwracane. Nieodebrane nagrody nie będą odsyłane.
  3. Fakt wzięcia udziału w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez uczestników, ich rodziców lub opiekunów na ewentualne opublikowanie prac wraz z danymi osobowymi autora.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do dysponowania pracami nadesłanymi na konkurs oraz do przetwarzania i wykorzystywania w celach promocyjnych materiałów filmowych i fotograficznych (w tym wizerunków laureatów) wykonanych podczas podsumowania konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Koordynator konkursu: Karolina Zdrojewska