Powiatowy Konkurs Biologiczny „Bliżej lasu"

Utworzono: 10-05-2016

Powiatowy Konkurs Biologiczny „Bliżej lasu" organizowany przez Zespół Szkół w Leśnicach im. Leśników Polskich pod patronatem Nadleśnictwa Lębork i Nadleśnictwa Cewice. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o lesie i Lasach Państwowych, rozbudzanie i propagowanie wiedzy przyrodniczej wśród młodzieży oraz integracja uczniów i nauczycieli z środowiskiem leśników. Do konkursu przystąpiło 16 gimnazjalistów z 8 szkół, którzy zmagali się z zagadnieniami typowo biologicznymi oraz pytaniami dotyczącymi informacji o Nadleśnictwie Lębork i Nadleśnictwie Cewice. Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszego w formie pytań testowych rozwiązywanych przez uczniów indywidualnie oraz drugiego, w którym dwuosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły musiały wykazać się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Łebieniu, drugie miejsce na podium zajęły reprezentantki z Zespołu Szkół w Leśnicach a trzecie miejsce zajęły ex aequo ekipy z Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej i Zespołu Szkół w Redkowicach.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszego pogłębiania swojej wiedzy przyrodniczej.