Ogólnopolska kampania "Przytul się do drzewa"

Utworzono: 20-06-2022

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. Rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów a 77% tych pożarów jest z winy człowieka. Chcąc pokazać , że los lasów nie jest nam obojętny, oddział przedszkolny i klasa III włączyły się w ogólnopolską  kampanię "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA" .

Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!

Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew która ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU SIĘ DO DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

Przyłączając się do tej kampanii szkoła zdobyła certyfikat , który jest podziękowaniem za aktywne działanie na rzecz ochrony lasów przed pożarami.

Iwona Reszke

Marta Prosińska - Żydyk

Anna Caruk

certyfikat kampanii "Przytul się do drzewa"