#kreatywnepraceplastyczne- Co robimy na zajęciach sensoryczno-plastycznych.

Utworzono: 20-10-2021

Projekt Kreatywne Prace Plastyczne 2021/22 to wyzwanie edukacyjne do którego warto dołączyć.

Już we wrześniu rozpoczęliśmy niesamowitą przygodę plastyczną przystępując do MIEDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Na pierwszych zajęciach tworzyliśmy papier artystyczny dziurkowany. To zachwycający efekt atrakcyjnej zabawy dla dzieci  z dziurkaczem. Pobawiliśmy się w dziurkowanie papieru. Uruchomiliśmy własną fabrykę papieru artystycznego. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym dokonując recyklingu plastycznego i wykonaliśmy okazjonalne ćwiczenie sensoryczne.

Kolejnym projektem był frotaż z liści.  Frotaż to bardzo prosta, szybka i efektowna technika plastyczna.  Jest to bardzo przyjemna twórczość zarówno dla przedszkolaków jak i starszych dzieci. Do zabawy potrzebowaliśmy różne kształty liści, kartki i  suche pastele.

W tym tygodniu robiliśmy kolaż z makulatury To przykład niesłychanie interesującej techniki plastycznej - kolażu. Polega ona na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów tj. różne rodzaje papieru, tkaniny itp., naklejanych na papier lub płótno. Kompozycję uzupełniają zwykle elementy domalowywane farbami lub dorysowywane. Nasz prosty kolaż  był z papieru makulaturowego. Zastosowaliśmy recykling plastyczny.  Rwaliśmy papier na niewielkie kawałki. Darcie papieru doskonale wzmacnia mięśnie palców i prowadzi do podniesienia wrażliwości czuciowej opuszków palców. Jest to więc wartościowe ćwiczenie małej motoryki.

Prowadząca zajęcia: Marta Prosińska-Żydyk

kolaż z makulatury- Wanessa klasa 2