NOC ODKRYWCÓW

Utworzono: 23-10-2017

Już dziewiąty rok z rzędu wraz z uczniami innych szkół naszej gminy mieliśmy szansę uczestniczyć w nietypowych zajęciach Nocy Odkrywców w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. W miniony piątek od godz. 17 do 22.15 chętni uczniowie z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum brali udział w różnorodnych, ciekawych zajęciach i eksperymentach. „Noc Naukowców – Noc Odkrywców" organizowana jest w ramach europejskiego „Dnia Naukowca" i ma na celu zainteresowanie i zachęcanie młodzieży do działań naukowych, poszerzania wiedzy. Uczestniczyli w zajęciach językowo – logicznych. Mogli się sprawdzić w sytuacjach, gdzie należy udzielić pierwszej pomocy. Budowali skomplikowane konstrukcje geometryczne i poznawali tajniki origami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z „malowania światłem", które polegały na wykonaniu zdjęć w całkowitej ciemności przy użyciu źródła światła, jakim były latarki. Każdy uczestnik zajęć wykonywał w powietrzu rysunek używając latarki i swojej wyobraźni. Powstały bardzo ciekawe fotografie. Słodki poczęstunek umilił przerwę w zajęciach. Duży wkład w realizację tego przedsięwzięcia mieli również rodzice gimnazjalistów, którzy dowieźli swoje pociechy na miejsce i odebrali po zakończeniu zajęć.

Z miłą chęcią za rok spotkamy się ponownie.

Magdalena Prokop

Grafika #0: NOC ODKRYWCÓW