„ Niekończąca się historia” w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku

Utworzono: 18-10-2023

18 października klasa 4,7 i 8 pojechała do Teatru Lalki Tęczą w Słupsku na przedstawienie pt „ Niekończąca się historia”

Jedenastoletni Bastian żyje w świecie książek, starając się zapomnieć o szkolnych prześladowcach. Pewnego dnia kradnie z antykwariatu "Niekończącą się historię" i na szkolnym strychu zatapia się w lekturze. Baśniowy świat Fantazjany pochłania go bez reszty. Magicznej krainie grozi zagłada, a ku swojemu zdumieniu Bastian przekonuje się, że tylko on może ją uratować. Jak to możliwe?

Powieść stworzona przez Michaela Endego, mistrza literatury dziecięcej, autora m.in. "Momo". Jego przetłumaczone na kilkadziesiąt języków książki zajęły zasłużone miejsce na półkach z klasyką literatury dziecięcej i znajdują się wśród ukochanych książek z dzieciństwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców na całym świecie.

„Niekończącą się opowieść” w reżyserii Joanny Zdrady w Teatrze Lalki Tęcza. Oto co reżyserka mówi o spektaklu:

„Niekończąca się historia to już klasyk, znany nie tylko za sprawą filmowego hitu, ale przede wszystkim dzięki ponadczasowej treści książki Michaela Ende. Historia chłopca, który mierzy się ze stratą bliskiej osoby, to w istocie baśń o sile twórczej kreacji. To opowieść o mocy wyobraźni, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. 9-letni Bastian podąża śladami książkowego bohatera Atreju, wraz z którym musi stawić czoła niebezpieczeństwu, rozpaczy i strachom czyhającym na niego w bezkresnym królestwie Fantazjany. W jego rękach leży przyszłość krainy, którą włada Dziecięca Cesarzowa. Czy w decydującym momencie zdobędzie się na odwagę, by dzięki swojej fantazji ocalić rozpadający się świat? Niekończąca się historia to opowieść o tym, że wyobraźnia może być niewyczerpanym źródłem siły.

Spektakl sięga po inspirację sandplay therapy, wykorzystywanej w terapii dzieci.

Grafika 1: „ Niekończąca się historia” w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku
Teatr Lalki Tęcza