Nerd Night

Utworzono: 21-12-2016

16 grudnia 2016 roku nasi uczniowie wzięli udział w III edycji NERD NIGHT - NOC NAUKOWCÓW - spotkaniu edukacyjnym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące.

Było super. Trochę poważnie, ale i zabawnie. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wcielili się w role nauczycieli i tego wieczoru opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach z różnych dziedzin wiedzy nie tylko szkolnej.

Gimnazjaliści z nasze szkoły brali udział w warsztatach z chemii pt. "Świat w innym świetle", gdzie zgłębiali tajniki chemiluminescencji. Królowej nauk - matematyce - znów udało się nas zaskoczyć na zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów z klas o profilu matematyczno-fizycznym. Obserwacje praktycznych doświadczeń z fizyki pomogły zrozumieć otaczający nas świat. W programie tej imprezy znalazły się również wykłady i pokazy edukacyjne z biologii, informatyki i języka angielskiego. Ponadto mogliśmy podziwiać wokalno-aktorskie talenty licealistów.

Takie imprezy są dowodem na to, że są jeszcze uczniowie, których prócz telefonów komórkowych i oglądania głupotek w Internecie, interesuje nauka i swój rozwój intelektualny. Tacy, którzy są w stanie poświęcić swój wolny czas i dzięki wsparciu rodziców uczestniczyć w takich spotkaniach edukacyjnych.

Magdalena Prokop

Grafika #0: Nerd Night