"Mały Książę przybywa na Ziemię"

Utworzono: 17-10-2021

Czas pandemii i nauczanie zdalne spowodowały, że niemożliwe stało się to, co uczniowie lubią najbardziej- a mianowicie gra aktorska. Dodatkowe lekcje języka polskiego stały się okazją do nadrobienia tych zaległości.

Klasa VII przygotowała dwie inscenizacje zainspirowane ostatnio omawianą lekturą "Mały Książę" pod wspólnym tytułem "Mały Książę przybywa na Ziemię". Bohater przybywa na naszą planetę i odwiedza Czarnobyl (miejsce wyjątkowo tragiczne) oraz restaurację, w której pojawia się Magda Gessler. Rozmowy Księcia z mieszkańcami Ziemi zasygnalizowały bardzo ważne tematy dotyczące losów naszej planety. Małego bohatera zadziwiły działania człowieka, które zagrażają Ziemi. Plastik, skażone środowisko deszczami nuklearnymi, obojętność na to, co jemy i ile żywności wyrzucamy.

Przesłaniem tych bardzo mądrych przedstawień jest to, że każdy z nas powinien zastanowić się nad swoim zachowaniem i pomagać przyrodzie- dla własnego dobra.

Scenariusze do przedstawień napisali: Maja Dołębska, Piotr Gralec i Kryspin Kozłowski.

Widownię stanowili uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej, którzy nagrodzili aktorów sowitymi brawami.

" Tak kończy się przedstawienie. Ekolog przekonał szefa kuchni do zmiany talerzy plastikowych na porcelanowe...". Dobre na razie i to.

Rada dla wszystkich: pamiętajcie o ekologii! chrońcie środowisko!

Opieka artystyczna: Grażyna Hinc- Kotyło:)

"Mały Książę przybywa na Ziemię" klasa 7