LOGOPEDIA

Utworzono: 21-11-2021

Każdego roku w naszej szkole wszyscy potrzebujący uczniowie objęci są opieką logopedyczną. W wyniku przesiewowych badań logopedycznych oraz obserwacji logopedy i wychowawców, co roku, we wrześniu uczniowie klasyfikowani są do zajęć logopedycznych. Z zajęć korzystają głównie dzieci oddziału  przedszkolnego i uczniowie klas I- III. Ćwiczenia logopedyczne są częścią naszych zabaw, takie zabawy są niezwykle ważne w rozwoju mowy. Zabawy są oparte m.in. na ćwiczeniach oddechowych oraz na ćwiczeniach artykulacyjnych buzi, języka i warg. Gramy w różne gry logopedyczne m.in.: Memo, Gra w słowa, Loteryjka logopedyczna. Ćwiczymy w ten sposób prawidłową artykulację oraz pamięć słuchową i wzrokową. To wszystko wzmacnia nasze buzie i jest podstawą pięknego mówienia. Na koniec zajęć dzieci otrzymują ćwiczenia ze wskazówkami dla rodziców jak pracować z dzieckiem w domu. Serdecznie zapraszam do współpracy, ponieważ skuteczność i powodzenia terapii logopedycznej zależy w dużej mierze od Was Rodziców.

Grafika 1: LOGOPEDIA
Grafika 2: LOGOPEDIA