KLIMAT NA CZYTANIE - VI NOC BIBLIOTEK

Utworzono: 12-10-2020

10 października odbyła się w naszej szkole po raz drugi Noc Bibliotek. Patronem honorowym akcji jest Biblioteka Narodowa i Narodowe Centrum Kultury. W tym dorocznym święcie czytania wzięły udział kl.II, IV i VI. Spotkanie poświęcone było głównie powieści H.Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy". Uczniowie w koleżeńskiej atmosferze rozwiązywali krzyżówki, rebusy, tworzyli zagadki, dyskutowali o przygodach Stasia i Nel. Okazało się, że przygody bohaterów powieści niezmiernie spodobały się młodym czytelnikom.
Uczestnicy spotkania prawie jednogłośnie stwierdzili, że do czytania potrzebny jest odpowiedni klimat, czyli spokój, wygodny fotel i odpowiednia książka.
Niespodzianką i zaskoczeniem było wystąpienie Mai Dołębskiej z klasy VII, która zaprezentowała własnoręcznie napisaną i bogato ilustrowaną książkę p.t. " Przygody Midnight. Zdrada przyjaźni". Mini powieść Mai w najbliższym czasie będzie udostępniona dla czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dla wielbicieli kotów ( te zwierzęta autorka wręcz uwielbia) będzie to niezła gratka. Zdradzić można tylko, że Midnight to księżniczka...
Akcję przeprowadziły: Marzena Maszota, Grażyna Hinc-Kotyło.