III edycja ogólnopolskiej akcji " Dzieci uczą rodziców".

Utworzono: 05-11-2021

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców” to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. W akcji biorą udział uczniowie klasy 2 i 3.

Podczas pierwszej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci zdobył i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze znaki drogowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw.

Podczas drugiej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu, poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, a także nabyły wiedzę o tym, czego w lesie robić nie wolno.

M. Prosińska-Żydyk, D. Zdrojewska