#kreatywnepraceplastyczne

Utworzono: 12-01-2022

Te zachwycające obrazy powstały na zajęciach sensoryczno-plastycznych dla klas 1-3 oraz na zajęciach edukacji plastycznej w klasie 3. Dowodzą one wyraźnie, że w warunkach szkolnej codzienności, uczniowie mogą twórczo się rozwijać i kreować arcydzieła dziecięcej sztuki.

CHOINKA Z BIBUŁY PRACA PLASTYCZNA

Praca plastyczna z choinką to obowiązkowy punkt zimowych zajęć plastycznych . Sprawdziliśmy empirycznie jak przenieść magiczną, świąteczną atmosferę na kartkę papieru poprzez wyklejankę z bibuły . Klasa III zrobiła "kudłatą" choinkę!

MOTYL PRACA PLASTYCZNA TECHNIKĄ DEKALKOMANII

Kolejną pracą plastyczną był motyl i absolutnie zachwycał. Łączy w sobie to, co dzieci bardzo lubią, czyli mnóstwo kolorów, zabawę i odrobinę tajemnicy, a potem także  spektakularny efekt. Dekalkomania to prosta i atrakcyjna graficzna technika plastyczna, która polega na rozciskaniu farby pomiędzy dwiema warstwami materiału; tu - papieru.  Gęste farby połączą się i skleją papier, kolory nałożą się na siebie w wielu miejscach.

ZIMOWE DRZEWO WYKLEJANKA Z FOLII ALUMINIOWEJ

Zrobiliśmy zimowe drzewo. To praca plastyczna szczególnie atrakcyjna dla dzieci przez możliwość użycia niezwykłego materiału plastycznego w wyklejance z folii aluminiowej. Jest ona miękka, łatwo się formuje, można ją ciąć, odrywać, zwijać, zgniatać itp. Klasa III wykonała zimowe drzewo ze srebrzystej folii. Baśniowy efekt był gwarantowany!

MALOWANIE KAWĄ

Malowanie kawą to interesująca zabawa plastyczna dla dzieci. Takie malowanie pobudzi zapewne zmysł węchu i wzroku. Malowanie kawą przypomina malowanie akwarelą. Dzieci mogą malować płynem o różnym stopniu rozwodnienia i obserwować różne stopnie natężenia barwy (walor).

Marta Prosińska-Żydyk

malowanie kawą Dawid klasa 3