Wycieczka do Warcina

Utworzono: 21-05-2022

Dnia 21 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły z klasy IV, V, VI, VII, VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warcina z okazji „Dnia Otwartej Szkoły”. Podczas wizyty dzieci miały znakomitą lekcję historii, ekologii i przyrody, z którymi nie miały okazji spotkać się wcześniej:

1. Zwiedziliśmy wnętrze warcińskiego pałacu, poznając jego historię;

2. Obeszliśmy pałac dookoła, oglądając ciekawe obiekty: źródełko „Joanna”, ogród botaniczny, psi cmentarz, „Pantofelek”, pomnik Marii Konopnickiej.

3. Poznaliśmy ciekawą historię ewangelickiego kościoła szachulcowego, który został przeniesiony z Ciecholubia do Warcina.

4. Odwiedziliśmy Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, który znajduje się na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie. Dowiedzieliśmy się, że opiekujący się ptakami drapieżnymi to uczniowie szkoły leśnej, którzy leczą i przystosowują swoich podopiecznych do życia na wolności. Można było zobaczyć wiele gatunków ptaków drapieżnych m.in.: orły, pustułki, sowy i inne.

5. Przeszliśmy leśną ścieżką edukacyjną – poprowadzoną w kształcie pętli wokół kompleksu pałacowo – parkowego. Długość trasy – 2,8 km. Na przystankach ścieżki zlokalizowano są tablice edukacyjne, obiekty małej retencji wodnej, platforma widokowa i obiekty zagospodarowania turystycznego.

6. Zwiedziliśmy również „Centrum Edukacji Regionalnej”. W sali edukacyjnej ośrodka zaprezentowano nam niezwykłą i ciekawą lekcję o życiu pszczół i o pracy pszczelarza.

Zajęcia odbywały się w atmosferze radości i uśmiechu, a uwieńczeniem tak wspaniale spędzonego czasu było ognisko „Pod puchaczem”.

Organizator wycieczki: Marzena Maszota.

Opiekunowie wycieczki: Bogumiła Wincewicz, Ewelina Lis – Dziembowska, Magdalena Zielke, Agnieszka Janneck.

Wycieczka do Warcina