ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE I i III

Utworzono: 27-10-2021

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE I i III

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i poznanie historii ziemniaka oraz wielu ciekawostek na temat tego popularnego warzywa.

Uczniowie klasy I i III czekali na ten dzień z utęsknieniem, ponieważ pogoda płatała nam figle. W środę 27 października 2021r. wreszcie zaświeciło słońce, więc rozpoczęliśmy świętowanie. Od rana w klasach bawiliśmy się pieczątkami zrobionymi z ziemniaków oraz poznawaliśmy historię ziemniaka. Uczniowie klasy I na zajęciach z języka kaszubskiego stworzyli ziemniaczane cudaki, które wzięły udział w szkolnym konkursie klasowym. Klasowe tablice zapełniły się śmiesznymi rysunkami o ziemniakach. O godzinie 10.30 na terenie naszej szkoły zapłonęło ognisko. Na uroczystość przybyła Pani Dyrektor, która razem z nami uczestniczyła w rozwiązywaniu ziemniaczanych zagadek. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, uczniowie brali udział w konkursach i zawodach sportowych przygotowanych przez p. Renatę Guzek i Marzenę Maszota. Uczniowie skakali w workach po ziemniakach oraz rzucali do celu ziemniakami, beretem i kaloszem. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek a także w degustacji ziemniaczanych chipsów i upieczonych ziemniaków z ogniska. Na zakończenie obchodów „Święta Pieczonego Ziemniaka” uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz puchary. To był naprawdę udany dzień.

Rozpoczęcie zabawy
kukiełki z ziemniaka klasa 1