Wycieczka do Piaśnicy- #SzkołaPamięta

Utworzono: 26-10-2021

Wycieczka do Piaśnicy

Dnia 26 października 2021r. uczniowie klasy VIII, uczący się języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Piaśnicy. Celem podróży było odwiedzenie miejsca największej zbrodni ludobójstwa w województwie pomorskim w czasie II wojny światowej. Przy pomniku zamordowanych dzieci wspólnie modliliśmy się a potem udaliśmy się przed ołtarz główny. Tam Ksiądz Tadeusz Drobinski przybliżył nam historię tego miejsca. Słowa księdza zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie w lasach piaśnickich mogliśmy z bliska przyjrzeć się mogiłom pomordowanych Kaszubów. Na pamiątkę naszych odwiedzin złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. To była bardzo potrzebna i pouczająca lekcja historii.

Opiekunami wycieczki byli: Marzena Maszota, Agnieszka Żółcińska – Urbanek, Tadeusz Drobinski, Dorota Raguza.

Szkoła pamięta” – zachęcamy do włączenia się do akcji MEN - Ministerstwo  Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl

Wycieczka do Piaśnicy