GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.

Utworzono: 19-03-2015

Po raz dwunasty nasi uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas Gminnego Konkursu Matematycznego Drużyn. W tym roku 5 marca 2015 r. konkurs odbywał się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej. W konkursie tym wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Odbył się on z inicjatywy i przy współudziale Gminnego Zespołu Nauczycieli Matematyki gminy Nowa Wieś Lęborska. Celem konkursu jest:

• popularyzowanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów,
  • stosowanie matematycznego rozumowania w sytuacjach praktycznych,
  • rozwijanie logicznego myślenia,
  • wyrabianie umiejętności współpracy w grupie.

Każda szkoła typowała do konkursu trzech uczniów, a następnie w drodze losowania zostały utworzone 3-osobowe zespoły. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V – VI SP oraz klasy I – II gimnazjum. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania dotyczące m.in. zakupów, obliczeń procentowych dokonywanych w sytuacjach praktycznych oraz obliczeń związanych z wykonywaniem remontów. Rozwiązywano też zagadki matematyczne.

Naszą szkołę reprezentowali:

• w kategorii klas V-VI SP - Natalia Muszyńska (I miejsce), Wiktoria Klawikowska (II miejsce) i Arkadiusz Materka,
  • w kategorii klas I-II gimnazjum - Klaudia Damaszke (I miejsce), Marceli Lela (II miejsce) oraz Kamil Zwierzchowski.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, za co organizatorzy konkursu i wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują.

Grafika #0: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #1: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #2: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #3: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #4: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #5: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #6: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #7: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #8: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #9: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.
Grafika #10: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUŻYN.