Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2022

Utworzono: 24-10-2022

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2022

Październik jest miesiącem, w którym Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, są uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych. W naszej szkole na holu pojawiła się gazetka związana z tematyką specyficznych trudności w uczeniu się. Wszyscy mogli dowiedzieć się co to jest dysleksja, jakie są jej objawy, jak można pomóc. Wspomniane również były słynne osoby z dysleksją. Uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w różne formy aktywności edukacyjnych. „Starsi czytają młodszym”-Uczniowie z kl.IV-VIII uczestniczący w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych, w oddziale przedszkolnym czytali bajki dla najmłodszych, a w klasach I-III lektury: Pięciopsiaczki oraz Plastusiowy pamiętnik. Do poznanego fragmentu rysowały  lustracje. W następnym dniu zaobserwować można było wielkie poruszenie wszystkich, którzy brali udział w szkolnej zabawie TROPICIELE ORTOGRAII. Celem zabawy było odszukiwanie wyrazów z trudnością ortograficzną umieszczonych w pojemniczkach. Doskonalili też zdolność logicznego myślenia poprzez gry krzyżówki matematyczne. Kolejnego dnia, uczestnicy zajęć terapii pedagogicznej zmierzyli się treningiem grafomotorycznym - zabawy i ćwiczenia sprzyjające poprawie poziomu graficznego pisma.

Wszyscy zdobywali nową wiedzę i umiejętności. Zapisane odpowiedzi uczniowie wrzucali do specjalnego pudełka, z którego wyłoniono poprawne rozwiązania.

plakaty
uczniowie pracuje