Europejski Dzień Logopedy

Utworzono: 13-03-2022

W dniach 07.03-10.03.2022 r. z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Logopedyczny.

W oddziale przedszkolnym i w klasach I-III odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne.W trakcie zajęć logopedycznych dzieci usprawniały pracę aparatu mowy, percepcję słuchową i uczyły się prawidłowego oddychania.Ćwiczyły wyrazistą wymowę samogłosek oraz głosek sprawiających trudność w wymowie, następnie ozdabiały samogłoski według własnego pomysłu.Uczniowie klas I-III mieli jeszcze możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych poprzez losowanie i odczytanie trudnych zdań. Doskanale również poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek logopedycznych.

Bogumiła Wincewicz          Ewelina Lis- Dziembowska

Grafika 1: Europejski  Dzień  Logopedy