Utworzono: 13-05-2015

8 maja 2015 w Teatrze Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury zakończyły się eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze. W tegorocznej edycji zwyciężyły: Kabaret Leśni Skauci reprezentujący Zespół Szkół w Leśnicach oraz Grupa 8 Osób ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Słupsku.

W tegorocznej edycji konkursu, na deskach Ośrodka Teatralnego Rondo, zaprezentowały się zespoły teatralne ze słupskich placówek oświatowych oraz ZS Leśnice. Ze względu na wysoki poziom wykonawczy , Jury turnieju (Caryl Swift, Magdalena Płaneta i Małgorzata Sokołowska) miało niełatwe zadanie ocenienia bardzo różnorodnego w formie i tematyce materiału, który zaprezentowali młodzi aktorzy.

Werdyktem jury dwie nagrody główne wraz z nominacjami do dalszego etapu turnieju otrzymali: Kabaret Leśni Skauci z Zespołu Szkół w Leśnicach za teatralność, różnorodność twórczą, oraz za zespołowość i współgranie z widzem oraz Grupa 8 Osób ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Słupsku za zespołowość, wyrazistość działań aktorskich i różnorodność środków teatralnych.

Na zdjęciach fragmenty spektaklu pt. „Bajki dla niegrzecznych dzieci” . W trakcie przerw nasz rodzynek Bartek miał olbrzymie powodzenie wśród „płci pięknej” . Na końcu przyszła pora na werdykt i….. szalona radość zostaliśmy laureatami I nagrody i otrzymaliśmy nominację na następny etap wojewódzki konkursu. Wielkie brawa dla aktorów oraz opiekuna zespołu.

Grafika #0: Eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze
Grafika #1: Eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze
Grafika #2: Eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze
Grafika #3: Eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze