Utworzono: 21-12-2020

Grafika: Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole, jak co roku, choć w mniejszym gronie obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – Misiem.

Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się w jakich bajkach występują misie, przedstawiły rówieśnikom swego przyjaciela, krótko o nim opowiadając. Wspólnie bawiły się przy piosenkach m.in. „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, „Jestem niedźwiadek”.

Dla dzieci w tym dniu przygotowałyśmy wiele atrakcji:

• wyklejanie misiowych brzuszków plasteliną,
  • dopasowanie figur do kształtów umieszczonych w brzuszku misia,
  • układanie puzzli,
  • tor przeszkód „Misiowe łapki”
  • układanie ma czas odpowiedniej liczby świeczek na torcie misiów,
  • gra matematyczna „Misiowa gra kostkowa”,
  • segregacja misiów według wielkości (karty pracy),
  • kolorowanki misiowe,
  • wspólne zdjęcia z misiowymi przyjaciółmi,
  • rozstrzygnięcie konkursu misiów według ustalonych wcześniej kategorii: największy, najmniejszy i „najdziwniejszy”,
  • rozdanie dyplomów, medali i słodkiego poczęstunku dzieciom za udział w uroczystości.

Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z przyjaciółmi- Misiami do swoich zajęć.

Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Aleksandra Dzienisz, Danuta Zdrojewska, Karolina Zdrojewska

Grafika: Dzień Pluszowego Misia