Utworzono: 09-02-2022

W naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata.

Uczniowie klasy III przyłączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Brali udział w specjalnie przygotowanych zajęciach pod hasłem NA TROPIE STALKERA. Mieli okazję pobawić się w detektywów i rozwiązywać różne zagadki.

Wzięli udział  w  spektaklu dla dzieci pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Celem spektaklu była edukacja dzieci na temat bezpiecznego korzystania z internetu.
Streaming spektaklu oraz spotkania live z bohaterami, Plikiem i Folderem, odbyły się za pomocą platformy YouTube.

Organizatorem wydarzenia jest NASK PIB, w ramach działań realizowanych jako Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które współtworzy Państwowy Instytut Badawczy NASK z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

M. Prosińska-Żydyk, A. Caruk

spektakl on line